- antracit
- univerzální vývod uprostřed sporáku
- dřevěné doplňky
- rustikální styl
Sporák na pevná paliva VSP 9170 je určen k vytápění, vaření, pečení a ohřívání pokrmů. Trouba je vybavená mřížkou a pečícím plechem. Na prosklených dvířkách trouby je umístěný teploměr. Rozměrné topeniště pojme palivové dřevo o délce až 34 cm. Sporák má již ve standardním provedení 2 vývody kouřových zplodin pro napojení na komín zezadu, nebo shora.
Sporák KVS MORAVIA typ 9170 Oliver je konstruován na spalování pevného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety. Tento typ propojuje výhody krbových kamen a sporáku, protože kromě vaření, pečení a vytápění okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště. Sporák doplňuje rozměrovou řadu „devadesátek“ (typ 9100 a typ 9112) a „osmdesátek“ (typ 9103).
Konstrukce tohoto typu je zcela odlišná od předchozích výrobků a vychází z požadavků zákazníků, kteří nemají dostatek místa pro širší varianty. Přitom hlavním rozdílem je to, že sporák Oliver nemá vnější barevné smaltované opláštění, ale základní skelet je ošetřen nástřikem vypalovací barvy.
Dále došlo ke spojení rámu varné plotny a samotné plotny v jeden celek. Přesto je plotna členitá a má dva vyjímatelné díly, které se dají v případě čištění jednoduše sejmout. Tyto části plotny jsou malých rozměrů a lehké, proto je manipulace s nimi velice snadná.
Čelní strana je osazena litinovými dvířky s dřevěnými madly, která jsou také novinkou a je možné je při provozu uchopit rukou bez použití chňapky. Prostor pod sporákem je volně otevřený a vhodný k uložení paliva. Topeniště je tvořeno jako tradičně silnými šamotovými cihlami a pevným litinovým roštem. Tyto materiály máme již léta ověřené, jsou odolné vysokým teplotám, vyznačují se pevností, stálostí tvaru a schopností déle temperovat. Do topeniště je možné vkládat polena až o průměru 160 mm a délce 340 mm.
Trouba sporáku je smaltovaná a uvnitř je zabudovaný drátěný program, jehož součástí je kovová mřížka a hluboký pekáč. Teploměr na dvířkách trouby slouží k indikaci teploty v troubě. Nad dvířky trouby je umístěna páka na ovládání funkce vaření a pečení. K tomuto sporáku není možné použít ochlazovací panel typ 9118 pro jeho zabudování do kuchyňské linky.
Sporák typ 9170 získal certifikát, kterým splňuje požadavky na EKODESIGN lokálních topidel na tuhá paliva (2015/1185).
KVS MORAVIA OLIVER VSP 9170.00 antracit
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | antracit |
| Rozsah výkonu: | 6,0 - 8,0 kW |
| Nominální výkon: | 6,5 kW |
| Vývod kouřovodu: | horní / zadní |
| Průměr kouřovodu: | 120 mm |
| Tah komínu (minimální): | 11 Pa |
| Palivo: | dřevo, dřevěné brikety |
| Délka polen: | až 34 cm |
| Účinnost: | 81,5 % |
| Vyhřívaný prostor: | až 120 m3 |
| Rozměry: (š x v x h): | 725 x 850 x 575 mm |
| Rozměry trouby: (š x v x h): | 300 x 250 x 420 mm |
| Hmotnost: | 107 kg |
| Externí přívod vzduchu: | Ne |
| Spotřeba paliva: | 2,0 kg/h |
KVS MORAVIA OLIVER VSP 9170 antracit
Výhody:
Odkouření ke sporákům na pevná paliva zde.
Návrat na hlavní stranu GAS.cz
| Typ | kuchyňské sporáky na pevná paliva |
| Materiál | ocelová |
| Výkon | do 7 kW |
| Sálavá kamna | Ano |
| Konvenční kamna | Ano |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Vývod kouřovodu | horní a zadní |
| Maximální délka polen | 33 cm |